подарунок для вас
viber

Утворення карієсу залежить від способу життя – режиму харчування пацієнта, частоти проведення гігієни рота та частково від спадкового чинника.Розвиток процесу вважається серйозним захворюванням зубів, тому без вчасного лікування проблеми, може відбутися руйнування кісткової тканини та запалення каналів корінців. Наслідки не дуже приємні, тому пацієнтам варто знати причини утворення карієсу та як цьому запобігти.

Зверніться у нашу стоматологію Dental Home вже сьогодні! Ми допоможемо Вам позбутися від надокучливих проблем і зберегти дорогоцінне здоров’я ротової порожнини.

Як вчасно помітити проблему?

Найчастіше карієс зустрічається у дітей молодшого віку, але дорослі особи також часто страждають від цієї проблеми. Розвиток захворювання можна поділити на такі етапи:

 1. Поява поверхневого карієсу. Вражається жувальна та поверхня між зубами.
 2. Утворення глибокого карієсу. Під вплив проблеми потрапляють ясна та корінь зуба.
 3. Найбільш шкідливий вторинний карієс. "Карієсні кратери", які утворились в результаті проблеми, поширюються на всю ротову порожнину. Відбуваються різні гнійні утворення, які супроводжуються сильним болем.

Щоб точно визначити наявність проблеми потрібно пройти огляд у стоматолога. Процес утворення карієсу починається з нижнього шару емалі, тому його важко помітити. При прогресивних утвореннях, руйнується верхній шар зубів та з'являються карієсні порожнини. Тому, незалежно від місця виникнення проблеми, варто регулярно відвідувати лікаря-стоматолога.

Як здійснити профілактику карієсу самостійно?

Щоб зберегти здоров’я Ваших зубів потрібно стабільно відвідувати спеціаліста і виконувати правильний самостійний догляд. Завдяки цьому Ви заощадите свої кошти, час і нерви. Наші стоматологи створили перелік порад, які допоможуть запобігти утворенню карієсу.

 1. Заберіть цукор з раціону. Подбайте про здорове харчування, щоб зменшити потяг до солодощів. Якщо це домашня корисна випічка чи цукерка - нічого страшного, але і в цьому повинні бути певні межі. 
 2. Не робіть перекуси. Спробуйте обмежити свій раціон до чотирьох прийомів їжі - сніданок, обід, вечеря і максимум один перекус. Очищення зубів після процесу є обов'язковим. Так Ваша посмішка і подих завжди буде на висоті.
 3. Ретельно очищуйте поверхню зубів. Правильна гігієна починається саме з ретельного чищення.
 4. Використовуйте зубну нитку. Це чудовий спосіб видалити залишки їжі між зубами.
 5. Жуйте довго. Добре пережована їжа краще перетравлюється, не застрягає між зубами й робить процес прийому їжі більш ефективним.
 6. Масажуйте ясна. За допомогою м’яких рухів Ви забезпечити кращу циркуляцію крові до цих тканин. Завдяки цьому покращиться здоров’я зубів.
 7. Вживайте достатньо рідини. Вода є універсальними ліками для всього організму. І навіть для профілактики утворення карієсу.
 8. Не забувайте про фрукти та овочі. В природі існує багато продуктів, які допомагають запобігти утворення карієсу. Найкраще з цим справляються морква, селера і яблука. Їж клітковина дозволяє видаляти залишки їжі та очистити подих.

Цікавитесь лікуванням карієсу у Тернополі? Радимо звернути Вашу увагу на стоматологічну клініку Dental Home. Наші спеціалісти зможуть позбавити Вас від цієї проблеми назавжди. Варто просто прийти на консультацію і насолоджуватись результатами. Чекаємо на Вас!

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital