Зуби мудрості (вони ж моляри або вісімки), так звуться тому, що починають своє прорізання не в підлітковому чи молодому віці. А тоді, коли, як кажуть в народі, людина починає або розпочала розвиток мудрості.
Момент прорізання дуже болючий, часто супроводжується запальними процесами.
Це відбувається тому, що людина в цьому віці уже має повністю сформований міцний зубощелепний апарат. І їм в буквальному сенсі слова «пробивати» собою м'язові тканини пробиваючи тим самим самі собі місце.
В випадках, коли вільного місця їм не вистачає, вони викривляючись в формі все одно виростають. Такий розвиток несе в собі небезпеку і це головна причина та показання до видалення. Саме тому воно називається атиповим – тобто складним. Таке видалення зуба мудрості, ціна в порівнянні зі звичайним буде завжди вища, довша.
Стоматологи виділили цілий список проблем, з якими може зіткнутися людина:
Видалення нерва зуба, якщо лікар це може зробити, може позбавити людину від страждань, але не від всіх симптомів. Це можна пояснити тим, що треті моляри локалізуються в безпосередній близькості до нервів, сухожиль та судин. І інфекції, що потрапила чи сформувалась на вісімці дуже легко потрапити на прилеглі зони.
По факту моляри ніяких важливих для життєдіяльності людини функцій не виконує:
Отже видалення зуба мудрості, відгуки пацієнтів та дантистів явне тому підтвердження, доцільне і вкрай необхідне.
Стоматологи розрізняють дві методики видалення.
Спрощений
Виконується за допомогою стоматологічних щипців та елеватора (це спеціалізоване приладдя, призначене саме для екстракції – себто видалення).
Процедура проведення операції по екстракції:
Якщо лікар вважає за потрібне, то в лунку закладається протизапальну речовину.
Важливо! Після видаленні молярів в ротовій порожнині залишається дуже велика рана (лунка). Яка потребує накладення швів. Ця маніпуляція проводиться обов'язково. Накладка не відбувається в випадках, коли пацієнт видаляє вісімку з великим запальним процесом. Так гнійні виділення зможуть безперешкодно вийти назовні.
Складний
В цьому випадку лікарю необхідне інше приладдя – це бормашина. Нею він ріже м'яку тканину і вшиває в подальшому. Складну техніку використовують при:
Послідовність виконання:
Шовний матеріал вилучається виключно після повного загоєння рани.