Втрата навіть одного зуба – серйозна проблема, і не тільки з естетичної точки зору. Адже цілком імовірно, що навантаження при жуванні нерівномірно розподілиться на зуби, що залишилися, що в результаті може деформувати весь зубний ряд. Крім того, патологічним змінам піддаються і зелені квіткові тканини, активуються каріозні процеси, що зрештою може зруйнувати зуби, що залишилися. Уникнути всіх цих неприємностей допомагає своєчасно проведена імплантація.
Імплантація на сьогодні вважається однією з найпрогресивніших процедур по відновленню зубів. Вона малотравматична, безпечна, сприяє вирішенню проблеми в досить короткі строки.
Суть операції полягає в тому, що в щелепу пацієнта встановлюється спеціальний металевий, найчастіше титановий, штифт, який виконуватиме функцію кореня штучного зуба. Потім на цей штифт насаджується абатмент – проміжна частина конструкції, на яку кріпитиметься коронка.
Встановлення імплантів можливе одразу ж після видалення чи втрати зуба. Її основна перевага в порівнянні зі звичайним протезуванням полягає в тому, що при встановленні імплантів немає потреби в обточуванні сусідніх зубів та здійснювати депульпування. Імплантація відновлює функції зубів та щелепи, знімає ризик дегенерації кісткових тканин. Крім того, встановлення зубних імплантів допомагає розподілити навантаження га всі ділянки щелепи рівномірно, перешкоджаючи деформації та розвитку ускладнень, таких як біль, порушення прикуса, зміни пропорцій обличчя.
На відміну від зйомного протеза імплант не потрібно періодично знімати для очищення. Пацієнту достатньо звичайної процедури чищення зубів. Стосовно естетичності вигляду кінцевого результату, коронки неможливо відрізнити від власних зубів, оскільки при їх створенні спеціалісти враховують форму, відтінок та анатомічні особливості будови зубів. Пацієнти, які скористалися таким способом корекції пошкоджений зубів і вставили зубні імпланти, відгуки щодо естетичності, міцності та довговічності мають здебільшого позитивні. Також слід наголосити, що імпланти ніколи не випадають з рота під час розмови, чихання, оскільки штучний корінь надійно закріплено в кістковий тканині щелепи. При жуванні та розмові зубні імпланти практично невідчутні.
Імплантація показана в наступних випадках:
Однак при всіх плюсах імплантація має і деякі абсолютні протипоказання, при яких виконання процедури стає неможливим, а саме:
Якщо раніше до переліку протипоказань до проведення імплантації входили також цукровий діабет, гепатит, пародонтоз та ВІЛ, то завдяки новітнім методикам сьогодні для пацієнтів з такими захворюваннями обмеження практично відсутні.
Незважаючи на те, що існує декілька способів імплантів, основні етапи залишаються спільними:
Фінальним акордом всієї процедури стають рентгенівські знімки, на яких лікар побачить повноцінне приживлення імпланта.
Спочатку існував лише один протокол імплантації – двоетапний, який потребує тривалого часу на встановлення імплантів. Однак останніми роками були розроблені більш сучасні протоколи, що дозволяють пацієнту дуже швидко отримати нові красиві зуби. Наразі виділяють такі види імплантації:
Операція по імплантації зубів складається з наступних процедур:
На зубні імпланти ціна включає весь цей комплекс процедур, а також анестезія, робота лікаря і медсестра, плюс гарантія якості імпланта.
Перед тим, як обрати спосіб імплантації, варто проконсультуватися з лікарем. Адже тільки фахівець може підібрати оптимальний метод, беручи до уваги стан кісткової тканини, кількість необхідних імплантів та інші індивідуальні особливості організму. Імплантація дотепер є досить дорогим способом корекції дефектів зубів, але довготривалий результат того вартий.