Несвідоме стискання зубів, а також поява скреготу називається бруксизм. Що це - згубна звичка чи сигнал захворювань на нервовій основі?
Скреготіння виникає під час нічного сну. В основі цієї недуги можуть лежати різні причини, тому варто проходити комплексне обстеження гастроентеролога, невролога, лора та психотерапевта, щоб дізнатись істинну.
Які причини бруксизму?
Є кілька теорій появи розладу у дорослих. Психологічна теорія надає великого значення емоційного стану пацієнта. Так, факторами, можуть бути:
- стреси;
- часті психоемоційні навантаження;
- стабільні афективні стани.
Згідно з теорією невропатологів, причини бруксизму у дорослих пов’язані з порушенням роботи центральної та периферичної нервової системи. Це призводить до рухових розладів та спазмів мускулатури. Стоматологічна теорія базується на тому, що бруксизм розвивається в результаті порушень будови і функції системи зубів і щелепи. До них відносять:
- дефекти прикусу;
- неправильне положення зубів;
- порушення цілісності зубного ряду;
- неправильно підібрані зубні протези або пломби;
- захворювання нижньощелепного суглоба.
Стоматологічні захворювання призводять до нерівномірного розподілу жувального навантаження, в зв'язку з чим жувальна мускулатура не працює належним чином. Її перенапруження призводить до нічних спазмів.
Які ознаки розладу?
Епізод нічного скреготіння зубами триває близько 10 секунд. Кількість епізодів може варіюватися, в залежності від серйозності проблеми. Сам пацієнт рідко помічає за собою таку особливість. Супутніми симптомами бруксизму є:
- болі в щелепі та м’язах;
- головні болі;
- запаморочення;
- сонливість.
Як лікувати бруксизм?
Комплексне лікування бруксизму може складатися з медикаментозного впливу, психотерапії, фізіотерапії, а також стоматологічних методів. Завдяки такому підходу можна досягти максимального ефекту.
Лікар повинен виявити істину причину, щоб підібрати правильну терапію. Стоматологічний підхід передбачає участь різних фахівців: пародонтолога, стоматолога-терапевта, ортопеда, ортодонта. При відсутності патологій з боку зубощелепної системи, виготовляються захисні гумові або пластикові капи, що дозволяє запобігти наслідкам бруксизму у дорослих. За свідченнями можуть проводитися такі заходи:
- шліфування зубів;
- корекція прикусу шляхом носіння кап, брекет-систем
- відновлення цілісності зубного ряду: протезування та імплантація
Виправлення дефектів прикусу можливе тільки після покращення стану пацієнта.
Які існують методи профілактики бруксизму?
Для того, щоб запобігти розвиткові проблеми вкрай важливо своєчасно відвідувати стоматолога, лікувати захворювання зубів, відновлювати цілісність зубного ряду при втраті зубів. У стоматології Dental Home Ви отримаєте детальну консультацію щодо цієї та інших проблем. Щоб здійснити запис, зателефонуйте до адміністрації клініки або заповніть онлайн форму.