подарунок для вас
viber

Особливий час для кожної жінки - період вагітності. Він наповнений приємними клопотами і радістю очікування малюка. Але, крім цього, майбутня мама зустрічається з безліччю складних питань, пов'язаних зі своїм здоров'ям. Один з них: зуби мудрості та вагітність.

«Вісімки» мають свої особливості і багато в чому відрізняються від інших зубів. У них немає молочних попередників, які «вказали» б їм шлях для проростання. До того ж зуби мудрості можуть прорізатися в будь-якому віці. З цих причин «вісімки» приносять масу проблем, в тому числі в період вагітності.

Підготовка до вагітності 

Подумати про стан зубів бажано ще до вагітності. Річ у тому, що зуби мудрості можуть до певного моменту не турбувати. Тому варто звернутися до стоматолога під час підготовки до цього важливого періоду. Він зробить рентгенівський знімок, на якому точно можна розглянути положення зубів мудрості.

Якими бувають зуби мудрості

Які не прорізались. Зуб мудрості часто починає проростати в зрілому віці, доставляючи дискомфорт, або не прорізується зовсім.

Лежачі. В цьому випадку зуби мудрості починають тиснути на сусідні зуби, руйнуючи їх.

Іноді зуб мудрості прорізується в повному обсязі, тому утворюється так званий «капюшон». Це ділянка ясен, яка нависає над зубом. Під нього забиваються залишки їжі, що викликає запалення. Допомогти в цьому випадку може стоматолог: він просто видалить невелику ділянку ясен, відкривши зуб мудрості.

Коли лікар приймає рішення видалити зуб мудрості:

-        Зуб лежить боком, тому в будь-якому випадку приведе до проблем.

-        Вибивається з зубного ряду і стає причиною травм.

-        Над ним часто запалюється ясна, а капюшон знову утворюється після видалення.

-        До нього не можна дістатися, а значить, неможливо якісно вилікувати

-        Результат не виправдовує зусиль: зуб мудрості не несе функціонального навантаження, тому складне і дороге лікування не має сенсу.

Під час вагітності

Вас турбують неприємні відчуття, пов'язані з зубами? Перше, що ви повинні зробити, - записатися до стоматолога. Лікувати зуби під час вагітності не просто можна, а необхідно. Лікар точно визначить причину дискомфорту і запропонує найбезпечніше і правильне рішення.

Якщо зуб прорізується 

Коли зуб просто намагається прорости, не викликаючи жодних запалень, ви можете йому допомогти. Для цього досить масажувати ясна і кусати тверду їжу. Але іноді утворюється капюшон - в цьому випадку негайно записуйтеся до лікаря.

До візиту до лікаря допомогти собі при запаленні можна кількома нехитрими способами:

-        робіть ванночки з теплим содовим або сольовим розчином.

-        прополощіть рот відваром ромашки, календули або шавлії.

-        заваріть чай з імбиром і лимоном: вони також мають протизапальну дію.

Чи можна видаляти під час вагітності зуб мудрості?

Проводити видалення зубів під час вагітності небажано. Але стоматолог завжди орієнтується на стан зубів у конкретному випадку. Він постарається врятувати зуб і по можливості відкласти хірургічну процедуру. При нестерпному болю, утворенні кісти або запаленні лікар приймає рішення видалити зуб. Процедура пройде з використанням місцевого знеболювального.

Зуб, що не прорізався - це джерело інфекції. Ризик набагато вищий, ніж при використанні анестетиків під час лікування. Тому дуже важливо вирішити проблему з зубом мудрості, щоб уникнути ускладнень для мами і її малюка.

Лікування зубів під час вагітності 

Бажано всі процедури, пов'язані з лікуванням зубів мудрості, відкласти на період з 3-го по 6-й місяць вагітності. Але це стосується планового лікування, тобто поширюється на випадки, коли термінове втручання лікаря або знеболення не потрібні. Якщо ж щось заболіло або опухло, негайно звертайтеся до лікаря. Важливо розуміти, що проблема з зубами сама по собі не вирішується, необхідна допомога фахівця.

Сучасні анестетики безпечні для вагітних і годуючих мам. Лікар вибирає слушний засіб, який не проникає через плаценту або в молоко.

Перед роботою з зубом мудрості лікаря необхідно зробити рентгенівський знімок. Без нього не обійтися в будь-якому випадку. У стоматологічних клініках використовуються візіографи - сучасні мало дозові рентгенівські апарати. Для порівняння: під час прогулянок під літнім сонцем ви отримуєте таку ж дозу опромінення, як при виконанні 80-2500 знімків на візіографі. Тому таке обстеження абсолютно безпечне для вагітних.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital