подарунок для вас
viber

Що важливого в покупці зубної пасти? Цей засіб гігієни присутній в кожному домі і часто сприймається як простий засіб для чищення зубів, який можна купити в найближчому магазині. При цьому, мало хто замислюється, що склад пасти повинен обиратись індивідуально. Вибираючи зубну пасту необхідно враховувати всі нюанси: ваше харчування, спосіб життя, шкідливі звички, стан емалі, схильність до утворення зубних каменів. Зробивши правильний вибір, ви позбавите себе від хворобливих станів та відчуттів та зможете радувати оточуючих здоровою посмішкою.

Чи потрібно враховувати склад?

Зубні пасти зазвичай складаються з:

1. абразивного наповнювача;

2. сполучного компонента;

3. поверхнево-активних речовин;

4. антисептика.

Обрати зубну пасту Вам допоможуть спеціалісти стоматології Dental Home. Здійсніть запис на первинну консультацію вже сьогодні!

Чим відрізняється продукт?

Стоматологи поділяють на гігієнічні та лікувально-профілактичні. Вони мають володіти певними вимогами:

 • нейтральність;
 • хороші очищаючі властивості;
 • приємний запах та смак;
 • дезінфекція;
 • бути нешкідливими.

Гігієнічні зубні пасти володіють очищаючим і освіжаючим ефектом. Вони не містять спеціальних добавок. Такі пасти не впливають на мікрофлору ротової порожнини.

Лікувально - профілактичні зубні пасти містять в складі біологічно активні добавки: вітаміни, мікроелементи, екстракти, солі, вміст лікарських рослин. Пасти призначені для повсякденної профілактики карієсу зубів, захворювань пародонту, захворювань слизової оболонки порожнини рота.

Варто звернути увагу на концентрацію фторовмісних зубних паст. Для насичення твердих тканин зуба іонами фтору необхідно використовувати слабкі концентрації. Проникнення елементу в структуру емалі створює більш міцну систему захисту та запобігає утворенні нальоту.

На які групи поділяють зубні пасти?

Пасти для очищення зубів поділяють на:

 1. Сімейні. Як правило містять сполуки фтору і володіють оптимальними для здорової людини властивості очищення, що в цілому забезпечує їх профілактичну ефективність.
 2. В окрему групу потрібно винести дитячі зубні пасти. Враховуючи, що діти ковтають 40% пасти, її вміст повинен бути максимально безпечним і не принести шкоди організму.
 3. Спеціалізовані. Спеціалізовані зубні пасти розраховані на певний контингент користувачів з урахуванням віку або стану органів і тканин порожнини рота. В цю категорію відносять:
 • протизапальні пасти;
 • пасти, що перешкоджають утворенню зубного нальоту;
 • пасти перешкоджають формуванню зубного каменю;
 • пасти для лікування галітозу;
 • пасти з ефектом відбілювання;
 • пасти для зубів з підвищеною чутливістю;
 • багатофункціональні пасти, призначені для запобігання відразу декількох стоматологічних захворювань або станів.

До складу протизапальних паст входять різні антисептики, які борються з бактеріями. Крім того, в таких пастах часто присутні настої і екстракти лікарських рослин.

Зверніть увагу: застосовувати пасти з сильними антисептиками слід курсом 2-3 тижні з подальшим переходом на нейтральний засіб. При більш тривалому використанні порушується мікрофлора порожнини рота, простіше кажучи, починається дисбактеріоз. Також виробляється стійкість бактерій до антисептика, що ще раз доводить необхідність час від часу міняти зубну пасту.

Пасти з ефектом відбілювання зубів містять бікарбонат натрію або соду. Тому при підвищеній чутливості зубів, таких продуктів варто уникати. До того ж при використанні таких паст неможливо кардинально змінити колір поверхні зуба. Максимального ефекту можна досягти тільки після професійної гігієни у кабінеті стоматолога.

Зубні пасти для чутливих зубів мають активні інгредієнти, які знижують чутливість зубів. Це солі: хлорид калію, хлорид стронцію, нітрат калію. Не рекомендується використовувати дані пасти тривалий час, тому що вони неефективно очищають зуби та можуть приховувати симптоми стоматологічних захворювань, знижуючи чутливість.

ВАЖЛИВО!

1. Зубні пасти слід чергувати. Так, при схильності до карієсу і пародонтиту слід застосовувати вранці пасту проти утворення карієсу, а ввечері протизапальну.

2. Існує багато гелів для зубів. Головне не використовувати гель замість пасти. Гель всього лише закріплює дію пасти, зміцнює емалі і відбілює зуби. Чистити зуби гелем треба відразу після пасти.

У світлі всього вищесказаного зрозуміло, що вибір зубної пасти - справа індивідуальна. І його найкраще почати з відвідин спеціаліста у стоматології Dental Home у Тернополі . Наші лікарі підкажуть, які пасти потрібні саме для Вас, тому що будуть враховувати всі особливості організму. Дані для зв’язку Ви можете знайти на сайті клініки в розділі «Контакти».

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital