Не всі люди знають, що, обираючи зубну щітку, потрібно звертати увагу на чимало чинників. Саме від правильного вибору залежить здоров'я зубів і ясен ваших та дітей. Пам'ятайте, зубна щітка не повинна нищити чи пошкоджувати емаль та ясна.
В аптеках та магазинах вибір зубних щіток чималий, а от призначення та характеристики у них різні.
Ручні щітки
Мануальні — це щітки, якими ми користуємося найчастіше. В народі їх ще називають "ручними". Вона здатна швидко та ефективно очистити зуби та ясна лише при правильному використанні. Очищення потрібно проводити від ясен до країв зуба. Ця процедура повинна тривати не менше двох хвилин.
Обираючи ручні щітки, ви повинні звертати увагу на її щетинку. Остання може бути м'якою, середньої жорсткості та жорсткою.
М'яку зубну щітку стоматологи рекомендують купувати для діток до 5 років, а також людям з чутливими зубами та яснами, а от щітки середньої жорсткості підходять для дітей від 5 до 12 років. Третій вид щіток можна використовувати лише згідно з рекомендаціями лікарів, адже вони вважаються агресивними й легко можуть пошкодити зубну емаль та ясна.
Не варто купувати щітки з натуральними ворсинками. По-перше, вони швидко зношуються, а по-друге — є причиною утворення мікробів.
Швидко здобули популярність на стоматологічному ринку й електричні зубні щітки, які працюють за допомогою вмонтованого моторчика, який рухає щетинками.Швидкість обертів залежить від моделі.
Електричні щітки
Вони з'явилися на прилавках не так вже й давно. Щетинки у таких щітках рухаються зі швидкістю 24 тисячі обертів за хвилину. В результаті цього у роті утворюється слина, яка проникає у важкодоступні місця і вимиває залишки їжі. В таких Щітках є таймер та датчики тиску. Проте електрична щітка не є ультразвуковою.
Серед плюсів електричної щітки — вона проста в роботі, якісно видаляє наліт, не вимагає великої кількості пасти, наявність різних режимів, а при наявності насадок нею може користуватися ціла родина. Людям з тонкою емаллю такі щітки протипоказані.
Іонні щітки
У таких щітках є металевий стержень, який випромінює негативно заряджені іони. Цей процес запобігає розмноженню мікробів у роті й працює як пилосос — притягує бактерії й всмоктує наліт з важкодоступних місць. Іонні щітки нормалізовують кислотно-лужний баланс в роті, знищують кислоти, які нищать емаль
Звукові зубні щітки
До високотехнологічних щіток належать звукові. Вони очищають зуби коливанням звуку. Щетинки в таких щітках також рухаються швидко(40 тисяч рухів за хвилину), провокують виділення слини, яка разом з пастою омиває зуби. Ця рідина добре чистить міжзубні проміжки й проникає в ясенну борозенку.
Як обрати правильну зубну щітку
Вибираючи щітку зважайте на те, що її робоча зона повинна бути 2-2,5 см — вона має захоплювати одночасно 2 або 2,5 зуба.
Голівка має бути округлої форми, щоб не травмувати ясна. Ручку краще обирати з прогумованими вставками, аби запобігти вислизанню з рук.
Догляд за зубними щітками
Будь-яку зубну щітку потрібно промивати милом та водою, а міняти не рідше, ніж раз на місяць.