подарунок для вас
viber

Щоб мати білосніжні та здорові зуби, нам потрібна, звичайно ж, зубна паста, щітка та нитка. Але продукти, які ми вживаємо, також впливають на здоров’я порожнини рота. Деякі з них навіть запобігають розвитку хвороб.

Корисні продукти для здоров’я зубів

Спеціалісти радять вживати більше продуктів з низьким вмістом вуглеводів та цукру. Це корисно не лише для зубів, а й для загального здоров’я. Must have – їжа з високим вмістом кальцію, магнію та фосфору, наприклад:

  1. Какао-боби (шоколад). Цей продукт запобігає утворенню карієсу та бореться з зубним нальотом. Це відбувається завдяки поліфенолам – антиоксидантам. Бажано вживати чорний шоколад з мінімальною кількістю цукру, щоб отримати максимальну користь.
  2. Молочна продукція. Сир, вершкове масло та молоко містять велику кількість кальцію та фосфору, що дуже корисно для зубів. Ці продукти також корисні для нервової та серцево-судинної систем. Не варто вживати молоко людям з алергією та лактозною непереносимістю.
  3. Допомагає знизити ризик появи карієсу вітамін D. Він міститься у жирних видах риби, таких як: лосось, тунець, скумбрія, форель. У синтезі з іншими вітамінами, вітамін D позитивно впливає на зубну емаль.
  4. Зелень. Це основна складова усіх схем здорового харчування. Тут містяться корисні пребіотики, які допомагають зберегти здоров’я порожнини рота. Також листова зелень, зокрема капуста, рукола, шпинат, очищає зуби та підтримує мікрофлору рота.
  5. Цитрусові. Це відмінне джерело вітаміну С. Вважається, що кислі продукти шкідливі для рота, але при помірно вживанні апельсини та грейпфрути будуть корисними. Ці фрукти природно очищають ротову порожнину та знищують бактерії, а вітамін С зміцнює судини.

Шкідливі продукти для зубів

Зрозуміло, що продукти, які містять цукор не додадуть здоров’я вашим зубам. Але є продукти без цукру, які також досить шкідливі для ротової порожнини:

  1. Печиво. Навіть сухе печиво “Марія” або солоні крекери є досить небезпечними. Вуглеводи швидко розкладаються в роті й стають прекрасним середовищем для розмноження шкідливих бактерій. Після руйнування патогенних мікроорганізмів виділяється кислота, яка може стати причиною нальоту та каменю.
  2. Відсутність вологи та великий вміст цукру – ось чому сухофрукти шкідливі для зубів. Краще надавати перевагу свіжим продуктам.
  3. Газована вода. Навіть звичайна проста вода містить високий рівень кислоти, а солодкі газовані напої ще й велику кількість цукру. Після вживання такої води слід прополоскати рота водою, а через годину почистити зуби.
  4. Чайний гриб. Цей напій містить корисні бактерії та антиоксиданти. Однак в деякі напої додають цукор плюс висока кислотність – і комбуча перетворюється з корисного напою в шкідливий. Після вживання продукту краще почистити зуби.
  5. Фітинова кислота сприяє руйнуванню зубів. У великій кількості вона міститься у квасолі та сочевиці. Також вона гальмує процеси засвоєння кальцію, фосфору та вітаміну D. Саме тому ці продукти замочують на ніч у воді, щоб зменшити кількість кислоти.

Зрозуміло, що одноразове вживання якогось з цих продуктів жодним чином не повпливає на здоров’я порожнини рота. Але якщо щодня пити, наприклад солоду газовану воду, – швидкий розвиток карієсу забезпечений. Здорові зуби – це не лише правильне харчування, а й щорічний огляд у лікаря.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital