подарунок для вас
viber

Що варто знати про зуби мудрості?

 

Зуби мудрості - треті кутні зуби або вісімки, розташовані в щелепі у самому кінці зубного ряду. Вони виростають останніми, набагато пізніше інших зубів, цей процес може тривати роками. Оскільки зуби мудрості зазвичай з'являються у віці від 17 до 25 років, тобто в свідомому віці, їх називають зубами мудрості. Однак, часто вони не виправдовують своєї назви й трапляється, що не ростуть «розумно».

 

Які проблеми можуть створювати зуби мудрості?

Не у всіх людей є всі 4 зуби мудрості. Їх може бути 3, 2 або тільки 1, а також є люди, у яких взагалі немає зубів мудрості. Іноді вісімки знаходяться в кістці, але ніколи не прорізаються. Зазвичай це відбувається через нестачу місця або неправильного розташування зубів. Вони переважно не викликають дискомфорту, і людина навіть не підозрює про них. Проблеми найчастіше пов'язані з криво зростаючими зубами мудрості.

 

В ході еволюції зуби мудрості поступово втрачали своє місце в щелепі. Саме тому часто недостатньо місця для того, щоб зуби мудрості прорізалися прямо. Вони намагаються знайти для себе місце і ростуть криво, часто тиснучи на сусідні зуби. Зростаючі під нахилом зуби мудрості створюють несприятливі умови для гігієни між сьомим і восьмим зубами, тому нерідко в задній частині коронки і в корені сьомого зуба виникає карієс. Через карієс в корені можна втратити сьомий зуб, в разі якщо його вже не можна реставрувати.

Біль і тиск на сьомий зуб - дві найбільш поширені причини видалення зуба мудрості. Якщо в щелепній кісці недостатньо місця для зуба мудрості, важливо його вчасно видалити.

Зуб мудрості, що зростає під нахилом, може деформувати прикус, оскільки він чинить тиск на інші зуби й навіть може зіпсувати естетику передніх зубів.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital