подарунок для вас
viber

Протипокази  для проведення імплантації

Імплантація - сучасний спосіб відновлення втраченого зуба. Установка імплантів - операція, тому, як і будь-яке хірургічне втручання, вона має протипокази. Поговоримо про них докладніше.

Покази до імплантації

Титановий імплант - штучний корінь, який надійно фіксується в кістковій тканині.

При одномоментній імплантації на нього відразу ставлять коронку, а при відтермінованій це відбувається через 4-6 місяців. З цього моменту відновлюються всі функції втраченого раніше зуба, і пацієнт повертається до звичного способу життя.

Імплантація - найкомфортніший метод відновлення зубів, в тому числі і при повній їх втраті (адентії). А протези на імплантатах служать довго і виглядають природно.

Протипокази до імплантації зубів

Класична дентальна імплантація проходить в два етапи і передбачає порушення цілісності кісткових тканин організму, тому для її проведення є протипокази.

Їх можна розділити на дві групи:

-        абсолютні - захворювання, при наявності яких імплантація неможлива в принципі;

-        відносні - це тимчасові стани пацієнта, при яких не можна проводити операцію, і захворювання, що вимагають особливого контролю з боку лікаря.

З кожним роком список протипоказів для проведення імплантації стає все коротшим.

Абсолютні протипокази до імплантації

Фахівці виділяють перелік захворювань, при наявності яких установка імплантів неможлива. Умовно цей список можна розділити на три групи:

  1. Аутоімунні захворювання: червоний вовчак, ревматоїдний артрит і розсіяний склероз.
  2. Порушення регенерації тканин: СНІД, стан після хімієтерапія, деякі гормональні захворювання і трансплантація органів, захворювання сполучної тканини.
  3. Важкі порушення роботи серцево-судинної, нервової (як центральної, так і периферичної), ендокринної (цукровий діабет в декомпенсованій стадії, хронічна печінкова або ниркова недостатність) і кровоносної систем, в тому числі погане згортання.

Крім того, протипоказами до імплантації є хронічний алкоголізм і наркоманія, алергічна реакція на анестезію, без якої провести імплантацію зубів неможливо, а також прийом препаратів, які збільшують ризик відторгнення імпланта.

При наявності абсолютних протипоказів імплантацію зубів проводити не можна. У цьому випадку лікар обов'язково запропонує вам інші способи відновлення зубного ряду.

Відносні протипокази до імплантації

Тимчасові протипокази допускають проведення імплантації зубів, але тільки при дотриманні ряду певних умов.

До відносних протипоказів відносяться:

-        недостатній обсяг кісткової тканини;

-        порушення прикусу;

-        запальні процеси в порожнині рота;

-        карієс;

-        компенсований цукровий діабет;

-        захворювання пародонту;

-        погана гігієна порожнини рота;

-        наявність зубного каменю;

-        вагітність і годування грудьми;

-        куріння.

Більшість з цих протипоказань можна скорегувати. Наприклад, наростити кісткову тканину, виправити прикус брекетами, зняти тверді відкладення за допомогою професійної гігієни порожнини рота. А при наявності ряду захворювань, наприклад компенсованого цукрового діабету, необхідний підвищений контроль з боку імплантолога.

Гепатит в стадії ремісії не є протипоказанням до проведення імплантації. При цьому в гострій фазі захворювання операцію робити не можна.

Вік як протипоказ до імплантації

Вік теж є одним з протипоказів до установки зубних імплантів. Таку операцію можна проводити тільки після того, як повністю сформується зубощелепна система і кісткова тканина. Зазвичай це відбувається до 18-21 років. А ось чіткого верхнього вікового порогу для проведення імплантації немає: все залежить від загального стану пацієнта.

Можливі ускладнення після імплантації 

Ускладнення після імплантації зубів зараз виникають дуже рідко, тому що технологія даної операції відпрацьована досить добре. Однак неприємні наслідки можливі. Як правило, вони проявляються в перші місяці після хірургічного втручання, але іноді і через 2-3 роки. При цьому вважається нормою, якщо після імплантації у пацієнта спостерігаються:

-        больові відчуття в перші 2-3 дні;

-        набряк, який повинен повністю зникнути через 5-7 діб;

-        слабка кровотеча в перші дні;

-        підвищення температури тіла до 37°C протягом трьох діб;

-        відчуття оніміння, яке повинно пройти через п'ять годин.

В інших ситуаціях необхідно терміново звернутися за допомогою до лікаря, щоб виключити ймовірність розвитку ускладнень. Найсерйозніші з них - периімплантит і відторгнення імпланта.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital