подарунок для вас
viber

Після видалення зуба: ваші дії

Вам призначили видалення зуба. Таке рішення, безумовно, було прийнято з метою збереження вашого здоров'я. Тепер лікар призначить обстеження, щоб провести дбайливу операцію. Буде індивідуально підібрана анестезія і лікар акуратно витягне зуб. Операція може бути як простою, так і складною (наприклад, видалення зуба мудрості). У разі необхідності накладаються шви. Після операції лунка закривається стерильним марлевим тампоном, який змінюється кілька разів.

Процес відновлення після видалення зуба багато в чому залежить від вас. Дотримання простих правил в післяопераційний період допоможе прискорити загоєння лунки і уникнути ускладнень.

Що потрібно робити в першу добу після видалення зуба

-        Накладений тампон потрібно щільно притиснути до лунки і тримати не менше 20 хвилин, щоб зупинилася кров. Необхідно стежити за станом тампона. Якщо кров довго, понад 60 хвилин, не зупиняється - не відкладаючи, зверніться до лікаря.

-        Тампон надійно захищає лунку, поки кров не згорнеться. Ні в якому разі не можна полоскати ранку, щоб не вимити згусток, що утворився, який є природним захистом від інфекцій. Постарайтеся не торкатися язиком до лунки.

-        Їсти можна, коли закінчиться дія анестезії, інакше можна випадково прикусити щоку або язик. В день видалення зуба краще вибрати теплу м'яку їжу без гострих спецій і жувати на протилежній стороні щелепи.

-        Слід уникати фізичних навантажень і перегрівань. Навіть мити голову краще теплою водою, а не гарячою, щоб уникнути посилення кровотоку. В іншому випадку можуть виникнути ускладнення – кровотеча або запалення ясен.

Які ліки потрібно приймати після операції

Необхідно суворо дотримуватися вказівок лікаря. Він може призначити вам антибіотик, щоб запобігати виникненню запального процесу. Стоматолог також обов’язково порекомендує знеболювальні засоби, які ви зможете приймати, щоб зменшити дискомфорт після того, як пройде дія анестезії.

Як прискорити відновлення після видалення зуба

-        Алкоголь може розчинити захисний згусток, тому протягом трьох діб після операції категорично не рекомендується його вживати. Тим більше, що можуть бути призначені антибіотики, які несумісні з алкоголем.

-        Від куріння слід відмовитися за день до видалення зуба і на кілька днів після. Річ у тім, що тютюновий дим подразнює слизову. Разом з димом в порожнину рота можуть проникнути інфекції, які спровокують запалення.

-        Можливе застосування за рекомендацією лікаря холодних компресів. Холод звузить судини, в результаті зменшиться кровотеча. Компрес допоможе зменшити набряк і знизити ризик запального процесу.

-        Через добу (не раніше) після операції можуть бути корисні полоскання відварами рослин, наприклад ромашки, календули, або антисептичними складами (мірамістин, хлоргексидин, розчин фурациліну). Чим полоскати після видалення зуба, розповість лікар.

-        Обов'язково потрібно чистити зуби, щоб видалити частинки їжі і бактерії. Тільки кількість зубної пасти рекомендується зменшити. Не можна торкатися щіткою лунки, але сусідні зуби слід ретельно очищати.

При пошкодженні згустку можуть виникнути кровотеча і запалення.

Якщо кров після видалення зуба не зупиняється понад годину, вже добу не проходить біль або з'явилися більш тривожні симптоми - наявність неприємного запаху і підвищення температури тіла, негайно зв'яжіться з вашим лікарем. Він дасть чіткі вказівки, що робити в таких ситуаціях.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital