подарунок для вас
viber

Всі ми чули та знаємо про те, що в кожної людини в певний період життя прорізуються та виростають зуби мудрості або третій моляр чи "вісімка". Ці зуби починають формуватися на четвертому-шостому році життя, а з'являються до 27 років.

Зуби мудрості нічим не відрізняються від інших - у них однаковісінька будова та призначення. Проте ці зуби можуть завдавати людині клопотів і тому більшість людей воліють від них якомога швидше позбутися.

Чи варто видаляти "зуби мудрості"?

 

"Зуби мудрості" - це як генетичний код людства, який проявляє себе через тисячоліття. Наші предки саме цими зубами пережовували складну та жорстку їжу, а саме м'ясо, тверді продукти, рослини. Роки йшли і уже в наші часи харчі стали м'якшими, а тому зусиль для їх пережовування прикладати не потрібно. Тому на запитання чи варто залишати "зуби мудрості" відповіді однозначної немає.

 

Проте варто знати, що "вісімки" стримують усі зуби в ряді в правильному положенні і не дозволяють їм розхитуватись. Іноді стоматологи використовують треті моляри, як опору для мостового протезування, а при втраті інших зубів саме зуби мудрості можуть виконувати жувальну функцію.

А от чому така назва - думки та варіанти різні. Один з них - це той, що зуби мудрості виростають у пізньому віці. До його появи людина встигає набути життєвого досвіду та знань, а її вчинки усвідомлені та зважені.

Видаляти чи ні зуб - залежить від кожної людини індивідуально - вердикт повинен винести стоматолог після обстеження.

 

Як з'являються зуби мудрості

 

Будова щелепи - це перша умова того, прорізуватиметься зуб мудрості чи ні. Ці зуби з'являються після формування зубного ряду, коли щелепні кістки ростуть повільно. Точної дати чи віку появи зубів мудрості не скаже жоден фахівець, бо у кожного це по-іншому. Треті моляри можуть вирости одразу сі, а можуть поступово. Є люди, а їх майже 25%, у яких ці зуби не прорізуються взагалі, а у 8% вони навіть не формуються. Дослідження показали, що в жінок, як правило, відсутні нижні вісімки, а у чоловіків верхні.

 

З досвіду лікарі знають, що під час прорізування зубів мудрості виникають проблеми до яких належить запалення ясен, поява кісти, гнійні виділення, погіршення самопочуття. Без хірургічного втручання не обійтися.

 

Зуби мудрості видаляють, аби запобігти ускладненням та проблема зі здоров'ям.

Проте є випадки, коли стоматологи залишають ці зуби. Це дозволяється при умові того, що зуб росте правильно, а канали здорові. При якісному та правильному лікуванні вісімки можна й зберегти.


Аби обстежити свої зуби та дізнатися виросли ваші зуби мудрості чи ні - звертайтеся до фахівців клініки Dental Home. Лікарі клініки проведуть детальне обстеження вашої ротової порожнини, порадять та запропонують максимально комфортне розв'язання проблем.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital