подарунок для вас
viber

Причини чому кришаться зуби у дорослих

Через що кришаться зуби? Ця проблема може виникнути на фоні інших захворювань. В такому випадку потрібно звернутись до вузькоспеціалізованих лікарів. Але існують також інші причини:

  1. Погана гігієна ротової порожнини. Через нерегулярний догляд з’являється зубний камінь, який руйнує емаль.
  2. Незбалансоване харчування. Організм людини не отримує необхідну кількість вітамінів, яка потрібна для збереження здоров’я зубів.
  3. Механічні пошкодження. Звичка гризти олівці, горіхи, ковпачки від ручок - все це призводить до руйнування зубів.
  4. Неправильний прикус або відсутність зубів. Нерівний зубний ряд може призвести до стирання емалі. Нерівномірне навантаження на зуби провокує появу тріщин.
  5. Рідкісні візити до стоматолога. Якщо ви відвідували стоматолога 15 років тому, не дивно, що кришаться зуби. Гарантовано потрібно лікувати зуби, замінити старі пломби та зняти зубний камінь.

Зуби руйнуються також через вплив нікотину, тому бажано відмовитись від цигарок. Також негативний вплив має екологія. Погана вода, радіація, високий процент хімікатів в повітрі - все це впливає на стан організму і зубів.

 

Причини чому кришаться зуби у дітей

Причина руйнування зубів у дитини може бути пов’язана з нестачею необхідних мікроелементів та вітамінів. Взагалі емаль молочних зубів дуже тонка та делікатна. Її руйнування також може бути пов’язане з недостатньою гігієною. Інші причини:

  • механічні травми;
  • високий відсоток солодощів у раціоні;
  • післяродові ускладнення.

Також батьки повинні слідкувати, щоб руки у дитини завжди були чисті. Потрібно вчасно відучити дитину від пустушки, яка може стати причиною неправильного росту зубів. Давати дитині антибіотики потрібно лише строго за приписом лікаря.

Важливо вчасно зупинити процес руйнування зубів, а це може зробити лише професіонал.

Що робити якщо кришаться зуби

Єдине, що ви можете зробити - це записатись на прийом до спеціаліста. Він проведе необхідні діагностичні процедури й назначить лікування. Якщо ж кришиться емаль зубів через захворювання внутрішніх органів, потрібно спочатку  зайнятись цією проблемою. Паралельно з лікуванням пацієнт може покращити стан зубів:

  • Слідкувати за гігієною ротової порожнини. Зубна щітка, паста та нитка допоможуть зробити зуби міцними й здоровими.
  • Мінералізація емалі. Здійснюється з допомогою спеціальних лікарських препаратів, які містять фтор і кальцій.
  • Нормалізація харчування. Це допоможе нормалізувати не лише стан зубів, а й усього організму. Необхідні продукти багаті вітаміном D.

Але врятувати зруйновані зуби може лише стоматолог. Для цього застосовується пломбування, вініри, керамічні вкладки або коронки.

 

Перша допомога при виникненні болю

Самостійно ліквідувати зубний біль неможливо. Це може зробити лише лікар-стоматолог. Але тимчасово усунути симптом можна. Зменшити неприємні симптоми допомагають анальгетики. Це анальгін, цитрамон, спазмалгон, нурофен. Перед прийомом необхідно прочитати інструкцію, щоб не перевищити дозу. Запити таблетку потрібно великою кількістю чистої води. Також варто зменшити прийоми їжі й кілька разів на день полоскати рот водою. Усунути дискомфорт допоможуть відвари з трав: валеріани, м’яти, шалфея. Заспокійливий ефект має розчин соди й води. Крім того, сода має антисептичний ефект. Вода повинна бути теплою, а не гарячою.

Якщо на зубний біль жаліється дитина, не варто давати знеболюючі. Вони можуть заподіяти шкоду дитячому організму. Тому потрібно якнайшвидше звернутись до дитячого стоматолога.

Дієта при підвищеній ламкості емалі

Найбільш шкідливі продукти для емалі це: цукор, сода та кислота. Відновлення емалі - тривалий і складний процес. Але його можна прискорити, дотримуючись правил здорового харчування:

  1. Вживайте менше простих вуглеводів. Мінімум солодощів - більше фруктів та овочів.
  2. Додайте в раціон рослинну клітковину. У великій кількості вона міститься у фруктах та овочах. Це допомагає видалити зубний наліт, знизити розвиток карієсу та відновити емаль.
  3. Споживайте продукти з високим вмістом кальцію, фтору, фосфору, вітамінів D і A.

Кришаться зуби? Деякі продукти сприяють відновленню емалі:

  • Зелені овочі природним чином очищають зуби від нальоту. Також нейтралізують негативну дію кислот і ліквідують бактерії.
  • Сир. В ньому міститься велика кількість кальцію і білків. Регулярне вживання молочної продукції зменшує ризик карієсу та інших захворювань.
  • Жирна риба. Чудове джерело омега-3, яка сприяє укріпленню емалі.
  • Зелений чай. Містить антиоксиданти, які захищають зуби від бактерій.

І найголовніше - відмовитись від цукерок, тортів, газованих напоїв, ірисок та інших солодощів.

 

Профілактичні заходи

Щоб укріпити емаль та передбачити руйнування зубів, необхідно дотримуватись таких правил:

  1. Ретельно турбуватись про порожнину рота. Чистити зуби двічі на день, не забувати про зубну нитку. Вчасно змінювати щітку. Після кожного прийому їжі полоскати рота водою або спеціальним розчином.
  2. Кожні пів року відвідувати стоматолога, проводити своєчасне лікування та робити професійну чистку зубів.
  3. Дотримуватись здорового раціону, вживати більше фруктів, овочів, зелені. Зменшити кількість солодощів.
  4. Відмовитись від поганої звички гризти тверді предмети. Кинути палити.
  5. Пити достатню кількість води.

Якщо у вас почали кришитись зуби, не тягніть. Звертайтесь вчасно до стоматолога і він підбере оптимальне лікування та допоможе повернути красиву та здорову посмішку.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital