подарунок для вас
viber

Випадіння молочних зубів

Випадіння молочних зубів - важлива подія для дитини та батьків. Здавалося б, ще зовсім недавно чекали перший крихітний зубчик, а тепер він поповнить колекцію «маминих скарбів», а його місце займе постійний зуб. Дбайливих батьків, звичайно ж, хвилює питання: чи все в порядку, чи правильно відбувається зміна прикусу? Нумо розбиратися.

Коли випадають молочні зуби

Спрогнозувати точно, коли випаде перший молочний зуб, неможливо - це дуже індивідуально. Зазвичай до 5-6 років молочні коріння поступово розсмоктуються, і зуб, залишившись без міцного кріплення, легко і безболісно випадає. Буквально через кілька днів показується верхівка постійного зуба. Процес випадіння молочних зубів займає кілька років і зазвичай завершується до 14 років.

На які моменти слід звернути увагу?

Молочні зуби важливо зберегти до зміни прикусу. Тому за здоров'ям порожнини рота потрібно стежити з раннього дитинства. При ранньому випадінні молочного зуба сусідні почнуть зміщуватися і для постійного не залишиться місця, що може викликати розвиток патологій прикусу.

Якщо молочний зуб випав занадто рано, до 5 років, з незрозумілої причини, необхідно негайно звернутися до лікаря. Спеціаліст виявить фактори, які могли вплинути на ранню втрату зуба, і допоможе уникнути проблем з прикусом.

Молочні зуби є орієнтиром для постійних. Вони «показують» їм, де потрібно рости, і зберігають місце. Якщо не вдалося врятувати молочний зуб до часу його природного випадіння, ставлять спеціальну конструкцію - тримач місця.

До 5 років щелепи починають активно рости та готуватися до зміни зубів, при цьому між молочними зубами починають з'являтися проміжки, оскільки розмір самих зубів не змінюється. Так відбувається, щоб з'явилося місце для більших постійних зубів. Якщо міжзубні проміжки залишилися незмінними, зверніться до ортодонта, щоб уникнути тісного положення і скупченості зубів у дитини.

Варто записатися до стоматолога, якщо є затримка випадіння молочних зубів. Причини можуть бути різні: наприклад, не розсмокталися молочні коріння або відсутні зачатки постійного зуба. Тільки лікар зможе діагностувати й розв'язати проблему.

Порядок випадіння молочних зубів

У нормі при зміні прикусу відбувається відразу два процеси: випадіння молочних зубів і прорізування постійних. При цьому кількість їх відрізняється: замість 20 тимчасових виростає 28 постійних. Для восьми нових жувальних зубів місце з'являється шляхом розширення щелеп. А ось чотири зуби мудрості найчастіше прорізуються вже в дорослому віці або можуть взагалі не вирости.

Випадіння зубів у дітей відбувається в тій же послідовності, в якій вони з'являлися: спочатку - різці, потім - жувальні зуби й тільки після - ікла.

Що робити, якщо випав молочний зуб?

У нормі випадіння молочних зубів - це фізіологічний процес, втручатися в який практично не потрібно. Якщо зуб хитається вже дуже довго і не випадає, завдає болю або дискомфорту - зверніться до дитячого стоматолога або хірурга.

Якщо випадіння зуба сталося вдома, то потрібно виконати прості правила:

 

-        Заспокоїти малюка. Щоб уберегти дитину від страху і стресу, перетворіть випадіння молочного зуба в маленький ритуал. Наприклад, ховайте зуб під подушку на ніч і до ранку міняйте його на подарунок «від Зубної феї».

-        Зупинити кров. Потрібно притиснути до ясен стерильний тампон і попросити малюка прикусити його. Зазвичай вистачає 10-15 хвилин, щоб кровотеча припинилася. Якщо кров продовжує йти, то потрібно звернутися до лікаря.

-        Тимчасово обмежити прийом їжі. Після випадіння зуба пити не можна протягом однієї години, а приймати їжу - протягом двох годин. Давайте дитині найближчими днями тільки теплі напої та страви, виключіть занадто холодне, гаряче і гостре.

Красива, здорова усмішка в дорослому віці залежить не тільки від спадковості, а й від правильного догляду та розвитку в перші роки життя. Профілактичний огляд у фахівця не займе багато часу, але при цьому допоможе переконатися, що зубощелепна система вашого малюка розвивається правильно.

Запрошуємо вас та ваших діток на профілактичні огляди у стоматологічну клініку Dental Home!

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital