подарунок для вас
viber

Гнійне запалення м’яких тканин з гнійними утвореннями називається флюс. Такі процеси відбуваються навколо кореня зуба. Якщо не вчасно звернутися до спеціаліста, гній буде поширюватися по ротовій порожнині, а потім у шлунок.

Стоматологія Dental Home надає послуги лікування різних захворювань ротової порожнини. Якщо Вас цікавить якісне лікування у Тернополі звертайтесь до нас!

Які причини утворення флюсу?

У результаті потрапляння інфекції у ясна розвивається флюс. Як це може відбутися?

  1. Пошкодження, які виникають в результаті потрапляння їжі.
  2. Не правильна гігієна ротової порожнини.
  3. Прорізування зубів мудрості.

Інфекція, яка проникає у тканини, запускається процес запалення. Якщо організм не впорається з інфекцією, починається процес нагноєння.

Які симптоми та стадії розвитку захворювання?

Існує 3 стадії розвитку флюсу:

На першій стадії захворювання тільки починає свій розвиток. Тому симптоми досить непомітні і проявляються у легкому почервонінні, дискомфорті та появі маленького утворення на яснах. На цій стадії достатньо полоскати порожнину рота антисептичними розчинами і стежити за розвитком запалення.

Друга стадія починається тоді коли початкове запалення не було зупинене або організм не зміг його подолати самостійно. Процес переходить у накопичення гною в утвореннях. Симптоми на цій стадії стають вираженими і проявляються у болях під час жування, набряку ясен, підвищенні температури тіла та легкими кровотечами. Вивільнення гною може відбуватися самостійно, але якщо цього не відбувається, рідина накопичується і потрапляє у внутрішні органи. Для лікування даного процесу варто звернутися до стоматолога, який зробить легкий надріз та видалить гній. Для профілактики захворювання використовуються антибіотики.

Третя стадія найскладніша і може призвести до погіршення здоров’я. З'являється флегмон - гостре запалення, що супроводжується жаром і розлиттям гнійного запалення по внутрішніх тканин. На відміну від абсцесу, флегмони не має кордонів і активно поширюється по організму. Для того, щоб вилікувати цю стадію потрібно пройти глибоке очищення кісткових і м'яких тканин, видалення пошкодженого зуба та приймання складних препаратів.

Яку профілактику флюсу можна проводити в домашніх умовах?

Найкращий ефект профілактики захворювання дає розжовування медового прополісу і полоскання ротової порожнини такими розчинами:

  • Содовий – 1 чайна ложка соди і солі на 1 склянку води;
  • Відвар меліси або календули;
  • Цибулевий сік.

Звернення до стоматолога на початкових стадіях мінімізує ризик ускладнень. Будь-які народні методи здатні лише тимчасово усунути симптоми, тому краще відразу вдатися до традиційної медицини і ретельно виконувати рекомендації лікаря.

Які рекомендації надають стоматологи Dental Home?

У нашій стоматологічній клініці для Вас працюють тільки досвідчені спеціалісти, які використовують новітнє обладнання. Для отримання консультації запишіться на прийом до лікаря по телефону або через форму зворотного зв'язку на сайті.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital