Гнійне запалення м’яких тканин з гнійними утвореннями називається флюс. Такі процеси відбуваються навколо кореня зуба. Якщо не вчасно звернутися до спеціаліста, гній буде поширюватися по ротовій порожнині, а потім у шлунок.
Стоматологія Dental Home надає послуги лікування різних захворювань ротової порожнини. Якщо Вас цікавить якісне лікування у Тернополі звертайтесь до нас!
Які причини утворення флюсу?
У результаті потрапляння інфекції у ясна розвивається флюс. Як це може відбутися?
- Пошкодження, які виникають в результаті потрапляння їжі.
- Не правильна гігієна ротової порожнини.
- Прорізування зубів мудрості.
Інфекція, яка проникає у тканини, запускається процес запалення. Якщо організм не впорається з інфекцією, починається процес нагноєння.
Які симптоми та стадії розвитку захворювання?
Існує 3 стадії розвитку флюсу:
На першій стадії захворювання тільки починає свій розвиток. Тому симптоми досить непомітні і проявляються у легкому почервонінні, дискомфорті та появі маленького утворення на яснах. На цій стадії достатньо полоскати порожнину рота антисептичними розчинами і стежити за розвитком запалення.
Друга стадія починається тоді коли початкове запалення не було зупинене або організм не зміг його подолати самостійно. Процес переходить у накопичення гною в утвореннях. Симптоми на цій стадії стають вираженими і проявляються у болях під час жування, набряку ясен, підвищенні температури тіла та легкими кровотечами. Вивільнення гною може відбуватися самостійно, але якщо цього не відбувається, рідина накопичується і потрапляє у внутрішні органи. Для лікування даного процесу варто звернутися до стоматолога, який зробить легкий надріз та видалить гній. Для профілактики захворювання використовуються антибіотики.
Третя стадія найскладніша і може призвести до погіршення здоров’я. З'являється флегмон - гостре запалення, що супроводжується жаром і розлиттям гнійного запалення по внутрішніх тканин. На відміну від абсцесу, флегмони не має кордонів і активно поширюється по організму. Для того, щоб вилікувати цю стадію потрібно пройти глибоке очищення кісткових і м'яких тканин, видалення пошкодженого зуба та приймання складних препаратів.
Яку профілактику флюсу можна проводити в домашніх умовах?
Найкращий ефект профілактики захворювання дає розжовування медового прополісу і полоскання ротової порожнини такими розчинами:
- Содовий – 1 чайна ложка соди і солі на 1 склянку води;
- Відвар меліси або календули;
- Цибулевий сік.
Звернення до стоматолога на початкових стадіях мінімізує ризик ускладнень. Будь-які народні методи здатні лише тимчасово усунути симптоми, тому краще відразу вдатися до традиційної медицини і ретельно виконувати рекомендації лікаря.
Які рекомендації надають стоматологи Dental Home?
У нашій стоматологічній клініці для Вас працюють тільки досвідчені спеціалісти, які використовують новітнє обладнання. Для отримання консультації запишіться на прийом до лікаря по телефону або через форму зворотного зв'язку на сайті.