подарунок для вас
viber

Пришийковий карієс: причини і лікування

Є особливий вид карієсу - пришийковий, який на ранній стадії виявити досить важко. У цій статті розповімо, чому він з'являється і як його усунути.

Що таке пришийковий карієс зубів?

Це карієс, який багато хто навіть не помічають. Адже він утворюється в прикореневій частині зуба, ближче до ясен. Емаль в пришийковій зоні дуже тонка, і, якщо вчасно не провести лікування, то під час прийому кислої або холодної їжі може виникати сильний дискомфорт.

Пришийкова область зуба досить уразлива - в ній, крім карієсу, можуть з'являтися і не каріозні проблеми, наприклад ерозії або клиноподібні дефекти. Їх досить часто плутають з карієсом, оскільки симптоми дуже схожі. При виникненні будь-яких неприємних відчуттів слід якомога швидше звернутися до лікаря.

Чому виникає пришийковий карієс?

-        Неправильна гігієна

Чистити зуби необхідно вранці та ввечері. Але проводити гігієну потрібно грамотно: слід робити рухи щіткою від ясен до ріжучого краю. Тоді наліт буде менше накопичуватися в пришийковій області.

Рекомендуємо проходити професійну гігієну порожнини рота 2 рази в рік. Тільки гігієніст може повністю усунути наліт і зміцнити емаль корисними елементами. Після такої процедури зуби стануть міцними, гладкими та світлими. Ризик виникнення карієсу знизиться у декілька разів.

-        Рецесія (опускання) ясен

В основному така проблема зустрічається у літніх людей. Ясна втрачають свою еластичність і опускаються. Шийка зуба оголюється і стає вразливою до зовнішнього впливу - ризик розвитку пришийкового карієсу при поганій гігієні та зниженому виділенню слини збільшується.

-        Шкідливі звички

Надмірне паління, зловживання алкогольними або газованими напоями, а також солодощами - фактори швидкого розвитку пришийкового карієсу.

-        Стан організму

Стрес, депресія, гормональні зміни, а також захворювання шлунково-кишкового тракту теж призводять до появи чутливості, клиноподібних дефектів і пришийкового карієсу.

Форми та симптоми пришийкового карієсу

-        Початковий карієс (стадія плями).

З'являються білі плями та шорсткість на емалі.

-        Поверхневий карієс.

Ви відчуваєте дискомфорт при прийомі їжі, спостерігаються шорсткість і зміна кольору емалі.

-        Середній карієс.

Вас турбує біль при чищенні та жуванні, є реакція на холодне, гаряче, солодке, кисле. У підстави зуба видно потемніння.

-        Глибокий карієс.

Інфекція проникла всередину зуба, ви відчуваєте сильний біль при попаданні їжі в уражену область. З'явилися відколи й глибока темна каріозна порожнина.

Лікування пришийкового карієсу

Як буде проходити лікування пришийкового карієсу, залежить від його форми. Захворювання на початковій стадії дуже легко усунути без використання бормашини. Замість цього застосовують технологію ICON. На емаль наноситься спеціальний склад, який проникає вглиб і заповнює уражену ділянку. Також карієс усувають за допомогою ремінералізації. Зуб покривається засобом, який насичує емаль фтором і кальцієм.

При лікуванні поверхневого, середнього і глибокого карієсу вже необхідно препарувати зуб. Спочатку лікар застосовує анестезію та ізолює робочу область від попадання вологи за допомогою латексної пластини - кофердама. Після цього лікар акуратно відтісняє ясна, щоб отримати доступ до прикореневої частини. Потім усуває уражені карієсом тканини та відновлює форму зуба пломбувальними матеріалами.

Профілактика пришийкового карієсу

Щоб уникнути появи карієсу, слід дотримуватися деяких рекомендації:

-        придбайте якісну зубну щітку і лікувальну пасту;

-        правильно чистіть зуби 2 рази на день, використовуючи зубну нитку і ополіскувач;

-        нормалізуйте харчування, їжте більше фруктів, овочів, скоротіть вживання солодкого;

-        полощіть рот після кожного прийому їжі;

-        відмовтеся від шкідливих звичок, особливо від куріння;

-        відвідуйте гігієніста і стоматолога раз на пів року.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital