подарунок для вас
viber

Після процедури видалення зуба, пацієнти досить часто стикаються з набряком м'яких тканин. В цілому ситуація вважається нормою, і є звичайною посттравматичною реакцією організму. Але тоді чому одні набряки є небезпечними, а інші ні?

Коли потрібно видаляти зуби?

Видалення зубів проводиться тільки в тих випадках, коли консервативна терапія не дає належних результатів. Наприклад, якщо:

  • Зуби в дуже поганому стані.
  • Тканини навколо коренів запалені.
  • Присутні кісти або гранульоми великих розмірів.
  • Наявне виражене гнійне запалення.

Інша ситуація - це видалення здорових зубів, при підготовці до ортодонтичного лікування або протезування. У таких ситуаціях набряклість тканин також може виникнути, але умов для її появи набагато менше, оскільки вихідного запалення тканин немає. Досить часто доводиться видаляти зуби мудрості - саме вони в 90% ситуацій ростуть у неправильному положені.

Чому виникає набряк?

Набряк - це нормальна післяопераційна реакція організму, яка виникає через травмування кровоносних судин, твердих і м'яких тканин. Цей процес поширюється і на частину обличчя, утворюючи гематоми. Які утворення вважаються нормою?

Набряк м’яких тканин досягає може тривати від 4 до 7 днів. Це вважається абсолютною нормальним станом, але за умови, що далі набряклість починає поступово зменшуватися і відсутні інші симптоми, які свідчать про розвиток запального процесу. Можливе підвищення температури тіла до 38-39 градусів протягом перших двох діб. Так організм реагує на процеси відновлення тканин.

Біль та набряк повинен спадати починаючи з 3 – 4 доби після операційного втручання. Якщо це не відбувається, потрібно швидко звернутися до лікаря. Спеціалісти стоматології Dental Home зможуть надати для Вас швидку допомогу в таких ситуаціях. Для того, щоб здійснити запис на первинну консультацію, зверніться до адміністрації клініки.

Коли потрібно звернутися до стоматолога?

У деяких пацієнтів набряк тканин не виникає навіть при складному видаленні, а в інших він розвивається після вилучення рухомого зуба. Виникнення цих процесів залежить від багатьох причин, починаючи від майстерності спеціаліста до індивідуальних властивостей організму.

В групі ризику знаходяться пацієнти у яких наявні такі симптоми:

  • набряк тканин обличчя, що виник на в результаті флюсу або періодонтиту.
  • проблемами серцево-судинної системи та перепади тиску.
  • зниження імунітету і наявністю вірусних інфекцій.

Коли виникає набряк після видалення зуба, деякі пацієнти починають думати, що виною всьому є непрофесіоналізм лікаря. Але пацієнт повинен враховувати також той факт, що після проведення оперативного втручання, вкрай важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря – приймання медикаментів, правильної гігієни та харчування. Завдяки такому комплексному підходу, виникнення набряку або гнійних процесів зменшується до мінімуму.

Як уникнути набряку?

  • Холодні компреси. Прикладіть пакет з льодом на 15-20 хвилин кожні 1,5-2 години з боку щоки в області видаленого зуба, для того, щоб уникнути утворення гематоми.
  • Дуже важливо обмежити в раціоні гарячу їжу. Тепло розширює судини та сприяє крововиливу.
  • Не приймати гарячі ванни. Температура води повинна бути комфортною.
  • Приймати антибіотики та протизапальні засоби. Курс лікування і вибір медикаментів підбирається лікарем індивідуально, в залежності від стану тканин порожнини рота, а також здоров'я пацієнта.

Потрібно чітко відрізняти межу норми і патології, щоб не пропустити початок патологічного процесу і вчасно звернутися до фахівця. Завітайте у стоматологію Dental Home. Наші фахівці проведуть дбайливе і безболісне видалення зубів у Тернополі. Ми гарантуємо Вам безпеку та дбайливе ставлення!

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital