подарунок для вас
viber

Кількість відгуків: 1

Написати відгук
Записатись на прийом
Корисна інформація

Часто люди, не звертають увагу на наявність каріозних осередків на зубах. Вважаючи їх не дуже важливим явищем. А дарма результатом такої байдужості стає пульпіт. Хвороба супроводжується таким болем, що стерпіти його мало хто зможе. Лікування пульпіту, ціна, методики, а насамперед, наслідки, ускладнення та строки терапії – зовсім різні. Оскільки ця патологія вважається набагато серйознішою ніж карієс.

Що являє собою пульпіт, причини сильного больового синдрому

Це не що інше, як розвиток гострого запального процесу в пульпі. Простими словами – руйнування зубного нерва. Сама пульпа – тканина м'яка, густо пронизана судинами і нервовими клітинами. Саме тому біль при наявності патології такий нестерпний.

Запалення часто супроводжується набряком, а це збільшення м'язової тканини в розмірах. Оскільки вільного місця всередині зуба (пульповій камері) не так багато нервові клітини зазнають сильного здавлювання. Симптомом цього явища і виступає біль.

Кінцевим результатом надмірно довгого терпіння стає перехід гострої форми в хронічну, що супроводжується в кращому випадку – довгостроковим лікуванням, в гіршому – видаленням зуба.

Більшій частині населення знайоме слово флюс. В медицині він зветься періоститом. З'являється він внаслідок не лікування пульпіту. Це стан, коли зубний нерв повністю вигнив, мертві тканини – це і є гній, а оскільки його багато і діватися йому нікуди, він від кореневої зони прямує в ясна. Ось чому так важливо своєчасно розпочати лікування гнійного пульпіту.

Що входить в передумови формування

Причинами виникнення пульпіту є:

  • Зараження, через кров (гематогенне), пульпи інфекцією, наприклад при грипі, краснухі або інших хвороб.
  • Наявність запущеного карієсу.
  • Недбалість по відношенню до гігієни рота.

Лікування гострого обмеженого пульпіту потребує множинних відвідувань стоматолога. Оскільки за один прийом він не в змозі вилікувати пацієнта. Навіть при умовах, що хворий зуб був видалений, запалення остається і воно небезпечне для сусідній – здорових різців.

Регламент проходження огляду та установки діагнозу

Самостійно визначити що за біль турбує і симптомом якої патології він виступає нормальна людина навряд чи зможе. Для цього необхідно пройти комплекс заходів:

  • первинний огляд у дантиста;
  • перкусію;
  • термометрія;
  • рентгенографію.

Лікарем можуть призначатися і інші процедури. Точний регламент призначається сугубо індивідуально.

Лікування пульпіту в Тернополі – як це відбувається

Процес лікування пульпітуЯкщо лікарем був поставлений цей діагноз, його задача – скласти схему терапії, а пацієнта – строго додержуватися призначень. Лікування гангренозного пульпіту, як і любого іншого, відбувається в 3-х різновидах:

  • Процедурами направленими на збереження нерва, якщо це можливо.
  • Частковим відсіченням хворої частини нерва.
  • Повним видаленням пульпи.

Перша методика сьогодні майже не застосовується, оскільки після неї риск виникнення ускладнень великий.

Друга також застосовується рідко. В основному в тих випадках, коли лікар не має можливості пройтись по всьому каналу із-за складності його будови.

Третій – найчастіший спосіб лікування. Після видалення нерва разом з пульпою зуб вже ніколи не буде боліти. Лікар, в залежності від стану зуба, дасть рекомендацію, що з ним треба робити далі – накласти пломбу чи коронку.

Інші послуги
Відгуки пацієнтів (1)
Роксолана 08.10.2019 в 13:33

Прибігла з нестерпним болем. Після швидкого огляду і знімка щелепи діагностували пульпіт. Лікування пульпіту, як мені здалося, тривало вічність. Але в кінці-кінців все це закінчилось. Вже не болить, але ще злегка ниє. Дякую вам.

Адміністрація Dental Home

Дякуємо за відгук!

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital