Часто люди, не звертають увагу на наявність каріозних осередків на зубах. Вважаючи їх не дуже важливим явищем. А дарма результатом такої байдужості стає пульпіт. Хвороба супроводжується таким болем, що стерпіти його мало хто зможе. Лікування пульпіту, ціна, методики, а насамперед, наслідки, ускладнення та строки терапії – зовсім різні. Оскільки ця патологія вважається набагато серйознішою ніж карієс.
Це не що інше, як розвиток гострого запального процесу в пульпі. Простими словами – руйнування зубного нерва. Сама пульпа – тканина м'яка, густо пронизана судинами і нервовими клітинами. Саме тому біль при наявності патології такий нестерпний.
Запалення часто супроводжується набряком, а це збільшення м'язової тканини в розмірах. Оскільки вільного місця всередині зуба (пульповій камері) не так багато нервові клітини зазнають сильного здавлювання. Симптомом цього явища і виступає біль.
Кінцевим результатом надмірно довгого терпіння стає перехід гострої форми в хронічну, що супроводжується в кращому випадку – довгостроковим лікуванням, в гіршому – видаленням зуба.
Більшій частині населення знайоме слово флюс. В медицині він зветься періоститом. З'являється він внаслідок не лікування пульпіту. Це стан, коли зубний нерв повністю вигнив, мертві тканини – це і є гній, а оскільки його багато і діватися йому нікуди, він від кореневої зони прямує в ясна. Ось чому так важливо своєчасно розпочати лікування гнійного пульпіту.
Причинами виникнення пульпіту є:
Лікування гострого обмеженого пульпіту потребує множинних відвідувань стоматолога. Оскільки за один прийом він не в змозі вилікувати пацієнта. Навіть при умовах, що хворий зуб був видалений, запалення остається і воно небезпечне для сусідній – здорових різців.
Самостійно визначити що за біль турбує і симптомом якої патології він виступає нормальна людина навряд чи зможе. Для цього необхідно пройти комплекс заходів:
Лікарем можуть призначатися і інші процедури. Точний регламент призначається сугубо індивідуально.
Якщо лікарем був поставлений цей діагноз, його задача – скласти схему терапії, а пацієнта – строго додержуватися призначень. Лікування гангренозного пульпіту, як і любого іншого, відбувається в 3-х різновидах:
Перша методика сьогодні майже не застосовується, оскільки після неї риск виникнення ускладнень великий.
Друга також застосовується рідко. В основному в тих випадках, коли лікар не має можливості пройтись по всьому каналу із-за складності його будови.
Третій – найчастіший спосіб лікування. Після видалення нерва разом з пульпою зуб вже ніколи не буде боліти. Лікар, в залежності від стану зуба, дасть рекомендацію, що з ним треба робити далі – накласти пломбу чи коронку.