подарунок для вас
viber

Якщо вживання певних продуктів, наприклад, холодної чи гарячої їжі та напоїв, викликає у вас дискомфорт, то, швидше за все, ви страждаєте від гіперестезії, а простіше кажучи, підвищеної чутливості зубів.

Напади болю також можуть спровокувати цілком звичні дії, наприклад, чищення зубів або вдихання холодного повітря через рот. Ця проблема є досить поширеною, тому нумо розбиратися, як можна знизити чутливість і позбутися від дискомфорту.

Чому виникає гіперчутливість зубів?

Одна з основних причин - це порушення зубної емалі, яка захищає внутрішні тканини зуба від зовнішніх впливів, в тому числі від перепаду температур. Основа зуба - дентин - містить мікроскопічні канальці, які ведуть до нерва. І якщо емаль стирається або стоншується, то відкривається доступ до дентинних канальців і нервових закінчень. Тоді зуб і починає реагувати на подразник – на холодне або гаряче, на кисле або солодке. Особливо страждають ті, у кого від природи дуже тонка зубна емаль, але при цьому широкі дентинні канальці.

Причини підвищеної чутливості зубів

1.     Занадто інтенсивна або часта чистка зубів

Надто жорсткі зубні щітки можуть посилити проблему. Пам'ятайте про те, що все добре в міру: не потрібно чистити зуби частіше двох разів на день або зловживати професійною гігієною порожнини рота.

2.     Рецесія ясен, викликана захворюваннями пародонту

Якщо ясна убувають, оголюється корінь зуба, який не має захисної емалі та буде дуже чутливий до перепадів температур

3.     Бруксизм

Все просто - якщо ви маєте шкідливу звичку скреготати зубами, з часом емаль буде стиратися, що призведе до оголення дентину.

4.     Захворювання нервової та ендокринної систем

Якщо зовнішніх причин немає, перевіртесь в ендокринолога і невролога, можливо, у вас є проблеми зі здоров'ям, які призводять до стоншення емалі.

5.     Гормональні проблеми, вагітність і клімакс

Зміна гормонального фону може спричинити собою порушення мінерального обміну, що негативно позначиться на якості емалі.

Як уникнути дискомфорту при високій чутливості зубів?

Намагайтеся використовувати м'яку зубну щітку, сильно не натискайте на зуби при чищенні та підберіть спеціальну пасту для чутливих зубів. Намагайтеся чистити зуби вертикальними рухами, від ясен до краю, адже якщо чистити зуби горизонтально, то емаль стирається швидше.

Уникайте надмірного вживання солодких і кислих продуктів, не їжте і не пийте гаряче відразу після холодного, і навпаки. Не забувайте ретельно доглядати за зубами, вчасно лікуєте карієс і захворювання ясен, якщо вони виникають, і обов'язково розкажіть про проблему гіперчутливості своєму стоматологу - він підбере правильне лікування.

Способи лікування гіперчутливості зубів

Перш за все, важливо зміцнювати емаль, щоб вона виконувала свої захисні функції повною мірою. Для цього ми рекомендуємо пройти процедури ремінералізуючої терапії та глибокого профілактичного фторування, які здатна зміцнити емаль в 10 разів. Також фторування допоможе знизити ймовірність виникнення карієсу і збагатить емаль корисними елементами.

Якщо причина гіперчутливості зубів в бруксизмі, то можна попросити стоматолога підібрати спеціальну капу, щоб запобігти скреготіння зубами в нічний час.

І будьте обережні з відбілюванням, позаяк ця процедура може підвищити чутливість зубів. Обов'язково порадьтеся з лікарем перед її проведенням, щоб знизити ризик виникнення дискомфорту

Не забувайте, що гіперчутливість зубів можна успішно знизити, якщо вчасно звернутися за допомогою до фахівця і дотримуватися кількох простих правил по догляду за зубами. Не терпіть дискомфорт, краще проконсультуйтеся у стоматолога, знайдіть причину і почніть лікування якомога швидше.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital