подарунок для вас
viber

 

Красива та білосніжна усмішка зробить привабливою будь-яку людину. Але кожного дня ротова порожнина піддається навантаженню. Це призводить до потемніння та руйнування емалі, появи тріщин та інших дефектів. Але стоматологія не стоїться на місці. Сьогодні ми можемо лікувати зуби без болю, а також доводити зовнішній вигляд зубів до досконалості.

Що таке вініри?

Вініри - це метод реставрації зубів з допомогою керамічного матеріалу. Зуб або певна його частина обточується та покривається тонкою високоміцною пластиною. Зазвичай вініри накладають лише на видиму частину зуба. Це чудова альтернатива коронкам, а також вініри менш травматичні для тканини зубів. Установка вінірів залежить від їх виду і може займати від 2-3 сеансів до кількох тижнів. Але ця процедура дозволяє миттєво змінити зовнішність людини.

Основне призначення вінірів

Звісно основна ціль вінірів - це естетика посмішки. Вініри бажано встановлювати людям з темною емаллю, з великою відстанню між зубами тощо. Основні показання: зуби з множинними пломбами, тріщинами, сколами та потертостями. Якщо є показання до ортодонтичного лікування, тоді слід носити брекети.

У чому різниця між вінірами та пломбами

Вініри - це надійніше ніж пломба. На зуб з допомогою композитного цементу наклеюється одна монолітна деталь - на всю поверхню. Пломба не так красиво виглядає і не настільки міцна, як кераміка. Кераміка також довше служить і має більш естетичний зовнішній вигляд.

Наскільки сильно спилюються зуби?

Поверхня зуба піддається шліфуванню. Це тонка робота і залежить від майстерності лікаря. Чим менше шліфування, тим тонший вінір виготовляється. Переважно це від 0,3 мм до 1 мм. Під час процедури лікарі користуються операційним мікроскопом - він допомагає виконати ювелірну роботу.

Чим вінір відрізняється від коронки

Для коронки обточують весь зуб по периметру. Вінір встановлюється лише на зовнішню поверхню зуба і не вимагає сильного сточування. Також коронки ставляться на зуби без нервів, тоді як вініри краще ставити на живі зуби.

Переваги установки вінірів

Пластина закриває нижній край зубів, таким чином створюючи захисне покриття. Вініри - ідеальне рішення для людей з темною емаллю. Установка вінірів абсолютно безболісна, адже використовується анестезія. Також можна застосовувати медикаментозний сон. Матеріали, які використовують для вінірів повністю безпечні для здоров’я. На вінірах не утворюється зубний наліт і вони не піддаються впливу харчових барвників.

Як довго служать вініри

Хороша кераміка практично вічна. А от цемент, на який кріпляться вініри може з часом стиратись. Переважно дається гарантія на 10-15 років. Також довговічність вінірів залежить від підготовки зубу. Там не повинно бути жодного карієсу, а під час фіксації мають бути дотримані усі вимоги протоколу.

Чи існує зворотний процес?

Якщо емаль на зубах спиляли - назад вона не відросте. Тому рішення про установку вінірів слід приймати виважено і ретельно все обдумати.

Різновиди вінірів

Виділяють три різновиди вінірів:

✓ Композитні. Не дорогі, але й не довговічні - тримають до 5 років. Потребують дбайливого ставлення, зокрема не варто гризти горіхи, насіння тощо.

✓ Цирконієві. Такі вініри можуть служити до 20 років. Вони міцні і протягом всього часу не втрачають білосніжного кольору емалі.

✓ Керамічні. Термін експлуатації - 20 років. Не втрачають своєї естетичності та експлуатаційних якостей.

Як доглядати за вінірами

Як і за власними зубами. Зуби слід чистити двічі на день, оберігати від механічного впливу та перепаду температур. Можна сміло пити різні напої. А також проводити профілактичний огляд у лікаря раз на пів року.

 

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital