подарунок для вас
viber

Карієс розвивається навіть у дуже маленьких дітей. Але багато батьків не вважають за потрібне лікувати молочні зуби, адже потім на їх місці виростуть постійні? Чи вірне таке рішення?

Роль молочних зубів


Не варто недооцінювати роль молочних зубів. Молочний зуб - це зменшена копія постійного. Він також складається з коронки та кореня. Але структура молочного зуба пориста, тому карієс поширюється миттєво.

Повна зміна зубного ряду відбувається в 11-12 років. Які процеси відбуваються до того часу:

- щелепа набуває дорослих розмірів;

- формується прикус;

- розвиваються постійні зуби.

В 6-7 років з’являються центральні різці. Потім бічні різці, ікла, четверті зуби і п’яті. Загалом весь процес займає приблизно 5 років. І весь цей час молочні зуби зберігаються. У молочних зубах є нерви, які також викликають больові відчуття і дуже турбують дитину. Тому лікування у дитячій стоматології обов’язкове.

 

Небезпечні наслідки

 

Без своєчасного лікування карієс дуже швидко поширюється і може спровокувати ускладнення, зокрема пульпіт та пародонтит. інфекція проникає в глибину і виникає запалення. Якщо лікування надалі відсутнє, інфекція проникає за межі кореня і вражає кістку. Звісно корені молочного зубу мають здатність розсмоктуватись, але це не означає, що інфекція не може проникнути глибше, зокрема до постійного зуба, що викликає ризик його ураження.

Тому від стану молочних зубів буде залежати стан постійних. Якщо молочні зуби хворі, кутні зуби можуть прорізатись в недозволених місцях, що призведе до порушення прикусу. А раннє видалення зубів часто призводить до сумних наслідків:

✓ внаслідок труднощів з пережовуванням їжі, виникають порушення у роботі шлункового тракту;

✓ порушується дикція;

✓ сусідні зуби розростаються, заповнюючи вільний простір і постійний зуб може прорізатись в неправильному місці;

✓ на місці хворого зуба прорізається уже постійний, але також хворий зуб;

✓ з'являється неправильний прикус, що часто викликає комплекс у дитини.

Кожен зуб повинен зайняти відведене йому місце. Якщо відбулось передчасне видалення, постійний зуб прорізується швидше, але буде заважати нормальному розвитку інших зубів.

 

Як лікувати молочні зуби

Лікування призначається дитячим стоматологом в індивідуальному порядку. Багато батьків вважають, що головну увагу слід приділити переднім зубам, але стоматологи навпаки, в першу чергу рятують дитячі “моляри”.

Якщо ігнорувати проблему - видалення не уникнути. А це - захворювання постійних зубів та неправильний прикус.

Вперше дитину слід привести до стоматолога вже у 2-3 роки. Не варто затягувати з відвідинами, коли стала помітна маленька цятка. У дітей хвороби зубів розвиваються набагато швидше. І вже за 2 місяці, ледь помітна плямка може перерости у глибокий карієс. Плановий огляд у дитячого стоматолога слід проводити раз в пів року.

Професійний стоматолог може провести лікування абсолютно безболісно, без сліз та істерик. Спочатку з дитиною проводиться розмова. Потім дається знеболювальне, зуб лікується та пломбується. Пріоритетне завдання - зберегти зуби до початку їх заміни на постійні.

Вже з дитинства слід привчати дитину до догляду за зубами. Адже своєчасне лікування та регулярний догляд - запорука здорових і міцних зубів.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital