подарунок для вас
viber

Спазм жувальних м'язів у сні стає причиною скреготу зубами. Цю проблему називають бруксизмом і зустрічається вона лише у 10% дорослих. Проте розв'язують дану проблему не лише стоматологи. Варто проконсультуватися з гастроентерологом, лором, неврологом і навіть з психотерапевтом.

Фахівці переконані, що появу бруксизму провокують стреси, психоемоційні навантаження, негаразди. Але дана хвороба не оминає і позитивно налаштованих та щасливих людей.

Лікарі кажуть, що бруксизм може супроводжуватися порушенням сну, епілепсією, нетримання сечі вночі.

Що ж стосується стоматологічних причин, то фахівці припускають, що бруксизм - це наслідок порушень будови та функцій зубощелепної системи.

Саме неправильне розташування зубів, дефекти прикусу, порушення цілісності зубного ряду, неправильно підібрані протези чи ортодонтичні конструкції, завищені пломби стають причиною того, що жувальне навантаження розподіляється нерівномірно і мускулатура працює не правильно. Таке перенавантаження провокує нічні спазми.

До ознак бруксизму відноситься нічний кількасекундний скрегіт зубами. Він може бути або щоночі, або час від часу. Про проблеми людина може дізнатися лише від людей, які з ним проживають чи ночують.

Бруксизм супроводжується головними та м'язовими болями, сонливістю, дратівливістю.

Розв'язувати проблему цього захворювання можуть стоматологи. Проте іноді потрібне комплексне обстеження фахівцями.

Пародонтолог, стоматолог-терапевт, ортодонт та ортопед - усі ці фахівці повинні оглянути та дати свої висновки. Лише після цього і при відсутності патологій можна виготовляти захисні пластикові або гумові капи, які будуть боротися із бруксизмом.

Профілактика та догляд за ротовою порожниною допоможуть попередити бруксизм. Потрібно вчасно відвідувати стоматолога, лікувати проблеми ясен та зубів, при дефектах прикусу не ігнорувати ортодонта.

Варто відмовитися від шкідливих звичок, енергетиків та кави, вчасно лягати спати та дотримуватися збалансованого харчування.

У стоматологічній клініці Dental Home ви отримаєте допомогу від профільних лікарів, які допоможуть вам позбутися бруксизму.

Стоматологія Dental Home © 2023
Розробка та просування сайту Zelios
Інтернет-маркетинг - DaliWin digital